רועי ואסתי איפרגן אדריכלות

אדריכלות כפרית

מה זו בכלל אדריכלות כפרית? אז זהו, שאין לזה ממש הגדרה אבל אנחנו בהחלט יכולים לנסות ולהבין ביחד מה זו אדריכלות כפרית. אם אתם נמצאים לפני בניה של בית פרטי, בית עסק, נכס חדש, חשוב מאוד לעשות את הסקירה הזו ואפילו יותר מזה, ההמלצה שלנו היא תמיד למצוא איך ליהנות ממנה.

אדריכלות כפרית מודרנית

כאשר אנחנו מדברים על אדריכלות כפרית מודרנית או על כל תהליך אחר בתחום השיפוצים, ענף הבניה, אנחנו מדברים על עולם שדברים בו לוקחים זמן, מה שיכול לא פעם להיות מתיש ומאתגר. אבל דווקא על ידי צלילה עמוקה לעובי הקורה, אנחנו בטוחים שתצליחו למצוא איך ליהנות מהתהליך כאילו הייתם בני בית במקצוע הזה.

אדריכלות כפרית מודרנית היא אדריכלות מדהימה שהופכת להיות רלוונטית ופופולארית בשנת 2022. אולי זו מגפת הקורונה שהובילה רבים להתגעגע לטבע ואולי זו הכמיהה הטבעית של ישראלים רבים לבית עם גינה, אבל אדריכלות כפרית בכל מקרה, שוב באופנה.

אדריכלות בסגנון כפרי היא אדריכלות מוארת

אם היו שמים כל אדריכל עם ידיים קשורות לקיר ושואלים אותו מה האסוציאציה הראשונה שיש לו למה שנקרא אדריכלות כפרית, הוא יגיד את המילה אור ויותר מזה, עץ. אדריכלות כפרית כשמה כן היא, אדריכלות שמקדשת את הטבע. אדריכלות כפרית היא עולם שלם בו אנחנו מנסים לקחת את כל אותם אלמנטים מוכרים לנו מבתים ישנים במקצת ולהכיל אותם על בניה חדשה. כך שאם אנחנו מדברים על אדריכלות כפרית אנחנו ישר צריכים לראות בעיני רוחנו את החללים הרחבים, את האור, את העץ שנמצא בכל פינה.

אדריכלות כפרית היא כמובן אדריכלות שבדרך כלל מחוברת לחצר גדולה, מה שדורש בין היתר, ידע בכל שנוגע לתחום אדריכלות חוץ. כך שחשוב להבין שכאשר אנחנו מדברים על אדריכלות כפרית אנחנו מדברים בין היתר על אדריכלות שיש בה ממשק למה שהיה פעם, אבל כמובן, בלי לאבד את מה שאפשר לקבל גם מהיום יום שלנו עכשיו.

פרויקטים אחרונים

אדריכלות כפרית היא אדריכלות כמו כל אדריכלות אחרת, בין היתר

כמו שאמרנו על אדריכלות מודרנית או קלאסית, אדריכלות כפרית לא קורית בתוך וואקום. היא אדריכלות שמתרחשת בתוך שטח מסוים שנמצא בסנכרון עם חלקים נוספים. אדריכלות כפרית היא אדריכלות בה אנחנו צריכים לתת מקום לצרכים של בני הבית ועוד. כך שאנחנו אמנם מדברים על הסגנון אבל אסור לנו לשכוח כי הסגנון לעולם משקף מטרה.

באופן כללי, בכל עולם האדריכלות והעיצוב, אם נשכח מי הקונים, אם נשכח מי האנשים שחשובים פה בסיפור, עבור מי העבודה מיועדת, אנחנו לא נשלים את המשימה בסופו של דבר. לכן חשוב כל כך לשתף את האדריכל שלכם בצרכים שלכם, בדברים שחשובים לכם, בסגנון הבניה שאתם אוהבים ובחומרים שאתם אוהבים לראות. רק אם תהיו גלויים לאורך כל הדרך ותשקפו באמת מה אתם צריכים תוכלו להרגיש טוב בסופו של יום עם התוצאה בסוף.

אדריכלות שדורשת עיצוב משלים

אנחנו לא יכולים לדבר על אדריכלות כפרית כאילו כל מה שצריך לעשות הוא ליצור את החלל המסוים. חשוב לא פחות עיצוב הפנים. לכן הרבה פעמים כאשר רוצים להפוך בית לכזה שמספר סיפור מסוים, הדבר הנכון לעשות הוא לא רק לבחור אדריכל אלא לבחור גם מעצב באותה ההזדמנות.

זה אולי נשמע המון אבל האמת היא שלא רק שאתם יכולים למצוא מי שממלא את שני התפקידים הללו, אתם גם הרבה פעמים יכולים באופן הזה לעבור את התהליך בקלות רבה יותר כאשר אתם יודעים היטב מה התוצאה שאתם ככל הנראה תראו בסוף.

אדריכלות כפרית דורשת הבנה והיכרות עם חומרים מסוימים

יכול להיות שפגשתם אדריכל בתים פרטיים מעולה אבל לא מי שהמומחיות שלו היא בתחום הזה. לכן חשוב, כאשר מדובר על אדריכלות כפרית, לבחור מי שאתם רואים את תיק העבודות שלו ויודעים שהוא יודע לעשות עבודה שמתאימה למה שאתם מחפשים.

שהרי אם לא, אם לא תמצאו מי שאתם יודעים שעשה עבודות שאתם אוהבים, אתם תמצאו את עצמכם בבעיה בסופו של דבר. אדריכלות כפרית היא אדריכלות שלא כל אחד יודע לייצר וזו לא בושה למצוא מי שבאמת ידע לתת לכם את המענה שאתם מחפשים באופן ספציפי .

אדריכלות בסגנון כפרי גם כן צריכה היתרים

אמנם אנחנו מדברים על סגנון אבל שזה לא ישכיח מכם את העובדה כי אדריכלות כפרית היא גם כן עבודה שבסופה יצירה של תכנית עבודה מסודרת שתביא בסופו של יום לקבלת היתר בניה. אדריכלות כפרית היא אמנם אומנות, אבל בלי לקבל היתרי בניה ובלי לעבור במבוך הבירוקרטי, אתם לא תצליחו ממש להגיע רחוק.

להצעת מחיר מותאמת אישית - מלאו את הפרטים!

אני אשמח ללוות אתכם

אני, אסתי איפרגן אדריכלית ומעצבת פנים. שני הכובעים הללו גם יחד עוזרים לי בכל פעם מחדש ליצור פרויקטים עם לקוחות פרטיים ועם בתי עסק רבים. אני אשמח ללוות גם אתכם בתהליך האישי שלכם ליצירה של הבית המושלם עבורכם.

5/5 - (8 דירוגים)
דילוג לתוכן