רועי ואסתי איפרגן אדריכלות

אדריכלים

היום, מתוך ניסיון למנוע את המחדלים הללו נהוג לומר כי אדריכלים חייבים לעבור הסמכה מקצועית שבסופה יקבלו את התעודה המתאימה לכך על מנת שיהיו בעלי היתר לתכנון ובניה. חשוב מאוד שתקפידו על כך כאשר אתם מחפשים אדריכלים.
אדריכלים

אדריכלים – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

את תחום האדריכלות אני, אסתי איפרגן נושמת כבר קרוב לחמש עשרה שנה בתור אדריכלית ובתור מי שיודעת לתת שירות של אדריכלים ומעצבי פנים לכלל האוכלוסייה, החל מאנשים פרטיים ועד לחברות גדולות במשק הישראלי. אם אתם מחפשים שירות מקצועי של אשת מקצוע מיומנת שתעזור לכם לעבור את התהליך של בניית בית ועיצובו בשלום אתם בהחלט מוזמנים לפנות אלי דרך הפלטפורמות השונות ליצירת קשר וליצירה של תהליך משותף ביחד.

אזורי שירות עיקריים של אדריכלים:

מה ההכשרה אותה צריכים לעבור אדריכלים?

לא כל מי שמעוניין לעסוק בתחום הבניה יכול לקום מחר בבוקר ולהתחיל לקחת חלק בשוק הזה גם אם הוא רוצה. ארכיטקטים חייבים לעבור הכשרה מקיפה על מנת שיהיו יכולים להיות אדריכלים מנוסים שיהיה להם את התוקף החוקי לתת מענה לשורה ארוכה של פרויקטים.

הכל מתחיל בכך שאמנם שירותי אדריכלים הם מה שאנחנו, מי שעובד במקצוע, רואה בו ממש אומנות. אבל אם נעמיד את הדברים על דיוקם נזכור כי בסופו של יום מדובר על תכנון שיש בו גם לא מעט מתן תשומת לב לכך שהעבודה על תכנון בית היא עבודה שיש בה גם אלמנט בטיחותי.

כלומר, אם לא ניקח לתשומת לבנו את העובדה כי בית הוא מה שצריך בסופו של יום לשמור על היושבים בו, אנחנו נמצא את עצמנו מתמודדים עם שורה של בעיות רציניות. אנחנו יודעים היום יותר מתמיד כי אדריכלים הם מי שצריכים לעמוד בתקנות מסוימות כדי שיורשו לעבוד בהיקף עבודה רחב. זאת משום שאין כל ספק כי שוק הבניה בארץ ידע עליות ומורדות וכי היו בו לא מעט פרצות שאפשרו שורה של מחדלים חמורים בעבר.

איך לבחור אדריכל לבית מבין כל האדריכלים?

כדי שתמצאו אדריכלים שבאמת יכולים לענות על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר יש כאן רשימה קצרה של תכונות הקיימות אצל אדריכלים שונים ויכולות לעזור לכם להכריע. אל תשכחו כי אין באמת דבר כזה אדריכלים מומלצים. כלומר, ברור שיש אדריכלים מומלצים כלומר כאלו שמשכו את תשומת ליבם של רבים בעקבות יצירותיהם.

אבל בסופו של דבר, בשורה התחתונה מי שיכולים להגיד האם אלו אדריכלים מובילים בעיניו אלו רק אתם. אתם נמצאים שם כדי לתת את המילה האחרונה. הרי השירות ניתן עבורכם. לכן ההמלצה היא בכל מקרה, לא להתבייש ולהגיד מה שיש לכם על הלב. ככל שתהיו יותר ממוקדים ותגידו את הדברים באופן ברור יותר כך יהיה לכם קל יותר. עכשיו לרשימה קצרה שתעזור לכם לבחור נכון אדריכלים מצוינים לכל פרויקט.

ראשית לכל – הסמכה מתאימה ומקצועית

כבר דיברנו על זה ולא נרחיב על זה עוד אבל מדגישים זאת שוב, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם בעד שום הון שבעולם לבחור אדריכלים שאין להם את המסמכים המתאימים שיאשרו כי מדובר על מי שיכולים לעשות עבורכם שורה של פרויקטים מאושרים על פי חוק.

אל תשכחו כי התהליך כולל יצירה של תכנית אותה שולחים לאישור של הוועדה ברשות המוניציפלית כדי לקבל היתר בניה עבור הפרויקט. לכן אם לא תפנו לשירותים של אדריכלים מנוסים להם האישורים הדרושים לקיום העבודה בסופו של יום אתם בהחלט עלולים למצוא את עצמכם בבעיה.

כימיה וחיבור עם תקשורת נעימה ויעילה

יש איזו מן תפיסה כזו של כל מיני אדריכלים מתחילים כי העבודה שלהם צריכה להתכתב עם עבודות של אדריכלים מפורסמים כאילו השירות אותו הם ממלאים לא נועד בסופו של דבר ללקוח ספציפי. הרי כל הקסם בעבודה של אדריכלים הוא למצוא את הדרך להפוך חלום למציאות. למצוא את הכלים להביא לכדי מימוש את כל מה שאתם מעוניינים למצוא בבית.

אדריכלים טובים בדרך כלל ישבו אתכם וינסו לנסח את החזון של המבנה אותו הם מתכננים ביחד אתכם. בדרך כלל כאשר עובדים ביחד הרעיונות הכי טובים צצים ועולים מעל לפני השטח. משום שגם אם אתם לא עובדים אצל משרדי אדריכלים מובילים זה לא אומר שהרעיונות שלכם והדברים שחשובים לכם לא יכולים להיות חלק מסדר היום של כל אדריכל מנוסה ומיומן.

אדריכלים טובים באמת הם מי שאתם ממש יכולים לשתף בהתלבטויות שלכם וכאלו שיאפשרו לכם לבטא את הרעיונות שלכם בחופשיות כדי שביחד בסופו של יום תקבלו את התוצאה לה אתם מקווים.

תכנון אדריכלי עם ראייה עתידית ופונקציונלית

אם יש משהו שבאמת יכול לאפיין עבודה טובה של אדריכלים מעולים היא עבודה שמאפשרת לאלו שמבקשים אותה ליהנות מהפירות של העבודה לאורך הזמן. הרי כמו שכולנו יודעים היטב אין מי שמבצע עבודות בניה כל שני וחמישי. מטבע הדברים מדובר על עבודות שמתרחשות אחת לכמה שנים טובות.

לכן אדריכלים היודעים את העבודה שלהם הם אלו שבאמת נותנים לכם מענה כזה שיספק אתכם גם הרבה מאוד שנים קדימה. תכנון אדריכלי איכותי יאפשר לכם ליצור במרחב בכל פעם משהו קצת אחר ובכל זאת ליהנות מתשתיות ומהאופן בו הכל מסודר בסופו של דבר.

אדריכלות ירוקה ותכנון בר קיימא

היום יותר מתמיד כולנו, כל בני האדם עדים ורואים במו עיניהם איך משבר האקלים משנה סדרי עולם. היום אדריכלים שמכבדים את עצמם פשוט חייבים לדבר על קיימות, כלומר על האופן בו ניתן בהחלט לתכנן מבנים כך שהתוצאה תהיה ירידה משמעותית בכמות צריכת האנרגיה בתוך הבית.

אם זה על ידי הפחתה של שימוש באמצעי קירור ואם על ידי הפחתה של השימוש בתאורה. הדבר נכון גם עבור מי שעוסק בפרויקטים של עיצוב וילות וגם מי שעושים עבודות עבור אנשים פרטיים עם תקציב קטן יותר.

הפער בין משרד אדריכלים ובין משרד פרטי

אדריכלים כאמור הם לא פעם גם פסיכולוגים, יועצים ומי שתפקידם הוא להיות הכתף התומכת ברגעים שהם לעתים לא הרגעים הקלים ביותר שניתן לחשוב עליהם. לכן חשוב מאוד לבחור נכון אדריכלים לא רק מנוסים כי אם כאלו שיש לכם איתם חיבור.

משרד אדריכלים הוא פתרון טוב משום שאתם יכולים לסמוך על כל שתוך כדי עבודה עם כל משרד אדריכלים תמצאו שורה של אדריכלים מובילים, מקצועיים ומנוסים שיעזרו לכם לעבור את התהליך בהצלחה. אבל, באותה נשימה, חשוב כמובן להדגיש כי אדריכלים שעובדים דרך משרד הרבה פעמים חסרים את המחשבה 'החופשית' וקשה להם לצאת מתוך הקופסה.

לכן אין כל ספק כי דווקא אלו שעובדים בתור אדריכלים פרטיים יכולים לעזור לכם להגיע לתוצאות שאולי אפילו לא חשבתם שאתם יכולים ליהנות מהן. זה נכון שתמיד יש כאן סיכון ובעיקר, כאשר בוחרים אדריכלים שלא עובדים במשרד אדריכלים המחיר עבור השירות עולה באופן דרמטי. אבל אם אתם רוצים ללכת לכיוון של שירות איכותי ובעיקר מאוד אישי, אין ספק כי מדובר על פתרון נהדר במישור הזה.

השילוב של מעצבי פנים ואדריכלים הוא שילוב מנצח

עבודה של אדריכלים היא לייצר מבנה אליו ניתן להכניס תוכן מכל מיני צורות. העבודה של מעצבי פנים היא להביט בחלל ולהבין כיצד ניתן להתאים אותו לצרכים המשתנים של בני הבית. אדריכלים יכולים לא פעם ולא פעמיים לשכוח את הנקודה הזו, לשכוח כי אחריהם מגיעים אנשי מקצוע איתם צריך להיות בממשק לאורך כל תהליך העבודה.

לכן כאשר בוחרים אדריכלים שהם גם מעצבי פנים אנחנו מדברים על יתרון משמעותי שלא תמצאו כמובן בשום מקום אחר. מעצבי פנים ואדריכלים הם מי שבאמת יכולים לראות את התמונה המלאה כבר מהרגע הראשון ומתוקף כך גם לתת שורה של פתרונות עליהן אף אחד לא היה יכול לחשוב לכתחילה.

להצעת מחיר מותאמת אישית – מלאו את הפרטים!

מחירון אדריכלים האם יש דבר כזה?

המחיר משתנה וחייבים לקחת בחשבון כי הוא הרבה פעמים עולה יותר ממה שנדמה בגלל שני משתנים משמעותיים:

  1. כאשר הולכים עם שרטוט לתכנית בניה למי שצריכים לאשר לכם את המסמכים ואת התכנית אתם עלולים לשוב על עקבותיכם בגלל בקשות כאלו ואחרות של הוועדה לשינויים מה שמטבע הדברים בסופו של דבר בהחלט עלול לעלות כסף.
  2. הדבר השני הוא שהמחיר הוא מחיר כללי לפרויקט. במידה ובחרתם לשלב גם עיצוב פנים קחו בחשבון שיש בין היתר תשלום לספקים, בחירה של חומרי גלם כאלו ואחרים ועוד. כלומר, התשלום לאדריכל הוא הרבה פעמים חלק מהמחיר של כל הפרויקט. כדאי להבחין בזה ולפעול בהתאם לכך בצורה נכונה. אל תשכחו להשאיר מעט כסף בצד כדי שתרגישו בטוחים לאורך הדרך כולה.

אני כאן לשירותכם ומחכה להגשים עבורכם את החלום

השאירו פניה דרך הטלפון או אתר האינטרנט וגם אתם תוכלו להתחיל תהליך של תכנון ועיצוב בית או כל פרויקט אחר. אני, אסתי איפרגן, אדריכלית מנוסה ואשמח לקחת אתכם איתי למסע. אני מאמינה כי בית שנראה טוב ופועל על פי חוקי הבניה יכול לשנות באופן דרמטי את איכות החיים.

שאלה מצוינת! אדריכלים הם כאלה שמומחים במגוון סגנונות שונים ובעלי חוש עיצובי מפותח ותכנון אדריכלי מקצועי. כמו כן, כאלה שיש באמתחתם תיק עבודות מרשים והמלצות בלי סוף

אם מעניין אתכם לדעת עוד על אדריכלים אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר ולקרוא את המאמר המלא >>

לפני שאתם רצים לבחור אדריכל/ית כדאי שתבחנו כמה דברים על מנת לדעת אם בעל המקצוע שלפניכם הוא זה שחיפשתם.

למאמר המלא היכנסו לאתר וקראו בעצמכם :)

דילוג לתוכן