רועי ואסתי איפרגן אדריכלות

רישוי עסקים בשדרות

במדינת ישראל, מדינה שומרת חוק, על מנת שעסק יוכל לקבל את ההכרה של המדינה בו, הוא פשוט חייב לעמוד בתו התקן המיועד לעסקים טעונים רישוי. רישוי עסקים נועד למנוע תחלואה ופגיעה בלקוחות עקב ניהול לא מקצועי של בית העסק. אם אתם מהשדרות וצריכים עזרה בהוצאת רישיון עסק אנו מספקים שירותי רישיון עסקים בשדרות.

רישוי עסקים בשדרות – שירותי הוצאת רישיון עסק

רישוי עסקים הוא למעשה התעודה הרשמית אותה מפיקה מדינת ישראל עבור מי שעומדים בתו התקן. רישוי עסקים בשדרות יכולים לקבל רק מי שעומדים בסטנדרטים הנדרשים ועוברים את התהליך בצורה מקצועית וטובה.

תהליך קבלת רישוי עסק בשדרות הוא לעיתים ארוך ומסורבל, כיאה למדינה שלא מצטיינת בבירוקרטיה עניינית, מהירה ומקצועית. אבל מהצד השני, תהליך קבלת רישוי עסק בשדרות, מהרגע בו אתם מקבלים אותו, יכול לעזור לכם לפתוח את העסק שלכם ולאפשר לכם פשוט להתחיל לקבל לקוחות.

אם אתם עסק טרי בשדרות שצריך סיוע והכוונה, זה הזמן לדבר על הדברים שמשפיעים על רישוי עסקים.

איזה עסקים בשדרות צריכים רישיון עסק?

כאמור, ההיגיון העומד מאחורי התהליך של רישוי עסקים הוא הניסיון הפשוט למנוע תחלואה בקרב הציבור. לכן מטבע הדברים רישוי עסקים בשדרות נועד עבור קבוצה מסוימת של עסקים בלבד. מטבע הדברים בכל פעם תהיה סוג בקשה לרישיון עסק שונה, אבל בגדול היציאה של רישיון עסק בשדרות נועדה במקרים הבאים:

  • רישיון עסק קוסמטיקה, בריאות ורוקחות.
  • רישיון עסק למסעדה ולכל עסק בתחום המזון, לדוג': דוכני אוכל, מאפיה, רישיון עסק קונדיטוריה וכן הלאה.
  • רישיון לתחום החקלאות ובעלי החיים.
  • רישיון בתחום המים והפסולת.
  • רישיון עסק בתחומי המסחר.
  • רישיון עסק בתחום הנופש, הספורט, התרבות עינוג ציבורי.
  • רישיון עסק בתחום הרכב והתחבורה.
  • רישיון עסק בתחום השמירה והאבטחה.
  • רישיון עסק עבור תחום הבניה.
 
הוצאת רישיון עסק לתחום המזון 

מטבע הדברים מתחת כל קטגוריה כזו שצריכה רישוי עסקים בשדרות עומדים עוד הרבה מאוד מוסדות שמשיקים לתחומים הללו וצריכים לקבל מענה. למשל, כאשר אנחנו מדברים על רישיון עסק אולם אירועים אנחנו מדברים על מי שצריך פעם אחת להתחיל תהליך של רישוי עסקים בשדרות בגלל שהוא עסק בתחום המזון, שהרי בדרך כלל באולם אירועים יש מטבח. בחלק השני, האולם צריך להוציא רישיון עסק בגלל שהוא עסק בתחום תרבות ועינוג ציבורי, כלומר, זה מקום בו רוקדים וחוגגים גם עד השעות הקטנות.

מתי מגיע הזמן לבצע רישוי עסקים בשדרות?

רישוי עסקים הוא מה שצריך להוציא למעשה כל עסק חדש בשדרות. עסק חדש הוא כמובן עסק חדש, כלומר כזה שנבנה מאפס. רישוי עסקים בשדרות צריך להוציא גם מי שהחליף בעלים בעסק קיים. כלומר, אם למשל אנחנו מדברים על מסעדה קיימת שנעשו בה שינויים כאלו ואחרים, התחלף השף, התחלפו הבעלים ועוד, יש להוציא שוב רישוי עסקים. מטבע הדברים התהליך במקרה הזה יהיה קצר וקל יותר שכן כבר הכל עומד כנדרש, אבל חשוב להכיר בזה שההליך הבירוקרטי לא פוסח למעשה על אף אחד.

קיימים כמה סוגים של רישוי עסקים

לא כל מקרה צריך אותו רישוי עסקים. רק קחו דוגמה קטנה כמו קייטנות בחופש הגדול. אין מי שיחלוק על כך שאותן קייטנות חייבות להוציא רישוי עסקים, אבל מטבע הדברים מדובר על מפעל שמתקיים לאורך כמה חודשים בודדים ולאחר מכן הופך בלתי נצרך. לכן, משרד הרישוי למעשה נותן כמה אופציות עבור רישוי עסקים:

רישיון עסק קבוע

יכול להיות שזה יהיה רישיון עסק עבור חנות מכולת שקיימת כבר חמישים שנים, יכול להיות שמדובר על בית מלון המתנהל באותו האופן לאורך שנים. במקרה הזה רישוי עסקים בשדרות נועד לתמיד אלא אם זה בוטל מסיבה כזו או אחרת. כל מי שיש לו רישיון עסק לאטליז למשל יודע כי מפעם לפעם הוא זוכה לביקורת של הרשות במטרה למצוא ליקויים בעסק. בדרך כלל הדברים מסתיימים בלא כלום אבל בהחלט חשוב לדעת שכך הדברים מתנהלים.

רישוי עסקים תקופתי

כלומר, רישיון עסק בשדרות עבור מי שצריכים לחדש את הרישיון בכל פעם מחדש. אלו בעיקר עסקים הנוגעים לתחום המזון, עסקים בתחום הקוסמטיקה והבריאות וכיוצא באלו. חשוב לזכור כי אנחנו חיים בעולם מתפתח ושלמעשה כל הזמן יוצאות עוד תקנות וחידושים בתחומים שונים עקב ריבוי המידע. לעיתים הוצאת רישיון עסק יכולה להיות חוויה לא נעימה, אבל הרבה פעמים צריך פשוט לנשום עמוק ולעבור את התהליך באופן הטוב ביותר שאפשר.

היתר זמני

מקרים של רישיון עסק זמני בשדרות שנועד עבור מי שהעסק שלו צריך לקבל אישור מחודש אחרי שנה. כאמור, מדובר על עסקים שנמצאים בתחומים בהם הסיטואציה רגישה יותר ודורשת ביקורות חוזרות ונשנות על מנת שניתן יהיה לוודא כי באמת הכל בסדר.

רישיון עסק זמני הנועד למי שצריכים לקבל רישיון עסק בשדרות לכמה חודשים

למשל עסק שמוכר מוצרים רק לחגי תשרי למשל או קייטנות, אלו מקבלים רישיון עסק זמני.

הוצאת רישיון עסק למסעדה

להשארת פרטים וקבלת הצעת מחיר לחצו כאן

מה עושים עסקים בשדרות טעוני רישוי?

אחרי שדיברנו והבהרנו מי צריך רישיון עסק בשדרות, זה הזמן לדבר על בדיקת רישיון עסק בשדרות על פי חוק רישוי עסקים במדינת ישראל. רישוי עסקים הוא מה שמקבלים אחרי שבראש ובראשונה ממלאים את הטפסים הנדרשים באתר של ממשלת ישראל או במקום המיועד לכך ברשות המוניציפלית שבתוכה ממוקם בית העסק האמור. אם אתם שואלים למי מגישים בקשה לרישיון עסק בשדרות אז התשובה היא בגדול לרשות המוניציפלית ששולחת פקחים מטעמה לברר האם העסק מתנהל כשורה.

אין זה הזמן לדבר על חברה לרישוי עסקים בשדרות. משום שהתהליך המורכב הוא בכלל לא השליחה של הטפסים. העבודה הגדולה עבור מי שרוצים לבצע פתיחת רישיון עסק בשדרות היא להיות בטוחים שכל הפרטים סגורים וכי העסק עומד בקריטריונים. משום שמדובר על שורה ארוכה של סעיפים ותתי סעיפים הרבה פעמים בעלי עסקים באמת יכולים להתבלבל ולא להיות בטוחים מה הם צריכים שיהיה להם כדי לעבור את הביקורת.

רישוי לעסק בשדרות הינו תהליך הצריך להתבצע בצורה מקצועית

חשוב להגיד כי מדובר על תהליך ארוך יחסית שדורש באמת ירידה לפרטים הקטנים ביותר, אלו שאין אליהם סבלנות. הרבה פעמים עסקים נופלים בדיוק על הדברים הללו שלא טיפלו בהם היטב מראש. האתגר בלהיות בעל עסק היא בעיקר משום שמדובר על עבודה בה צריך להבין בפרטים רבים מאוד.

כלומר, בעל עסק הוא מי שצריך להבין מה הדברים שהוא חייב שיעמדו כדי שהעסק יעבוד. קודם כל חייבים להגיד שהתהליך הזה לוקח זמן. דבר שני התהליך הזה הוא תהליך שדורש התעמקות בהרבה פרטים וניסיון. אין כל ספק כי ייעוץ חיצוני באמת יכול לעזור לכם לעבור את הבדיקה בקלות רבה יותר.

לאחר בדיקה ראשונית של הפקחים מטעם הרשות המוניציפלית קיימת אחת משתי אפשרויות. במקרים טובים מקבלים רישוי לעסק בשדרות ואין שום בעיה, במקרים אחרים מדובר על תהליך שלוקח מעט יותר זמן לאחר שתקבלו רשימה של פרטים הדורשים תיקון. לאחר התיקון בעל העסק יכול לערער על ההחלטה למנוע מהעסק שלו רישוי עסק וכך יזכה לביקור נוסף של הנציגים מהרשות המקומית שיתנו, בתקווה, את האישור הנכסף.

להצעת מחיר מותאמת אישית - מלאו את הפרטים!

רישוי עסקים בשדרות תלוי גם באדריכלות של המבנה

במידה ואתם עסק בשדרות, בין אם אתם תידרשו להוציא רישיון עסק בשדרות לאולם אירועים ובין אם תצטרכו רישיון עסק למספרה, מדובר כך או כך בתהליך שהרבה פעמים מידע מוקדם יכול להקל עליו. ישנם מקרים בהם המבנה עצמו, האופן בו הוא בנוי יכולים להיות עילה לפסילת הרישיון או מתן הרישיון. לכן חשוב מאוד לבחור אדריכל או אדריכלית שיתכננו שיפוץ, במידה ואתם מעוניינים בכך, שיכול לעבור את הוועדה המקומית בלי שום בעיה.

מדובר ממש על תחום בפני עצמו וההמלצה היא תמיד לברר ולהתייעץ עם מי שמבינים בכך מראש. אין כל צל של ספק כי מידע מוקדם עבור רישוי עסקים בשדרות יכול לעזור מאוד ובעיקר לקצר תהליך שהוא לכתחילה דורש העמקה והתמודדות עם הבירוקרטיה במדינת ישראל.

כל הקמה של עסק היא תהליך

רישוי עסקים בשדרות הוא רק קצה הקרחון בהקמה של עסק. זה ידוע כי לצד הכיף הגדול והשמחה על פתיחתו של העסק החדש מדובר גם על אתגר לא פשוט. כל הקמה של עסק היא תהליך ואנחנו תמיד ממליצים לנסות עד כמה שניתן לקחת את הדברים ברוח טובה ולנסות לעבור על כל פריטי המידע בנחת בלי להיות לחוצים. ישראלים רבים מקימים אינספור עסקים במדינת ישראל בכל שנה.

הפער בין אלו שמצליחים להקים עסק שמחזיק לאורך שנים ובין אלו שלא מצליחים הוא במידת הנחישות להכיר את הפרטים הקטנים ולהבין בדיוק מה המשמעות של כל מהלך. כל הקמה של עסק דורשת היכרות וצבירה של ידע ואין כל סיבה שלא תהיו חלק מאותה שכבה של עצמאיים המרוויחים את לחמם במדינת ישראל.

אתם תמיד יכולים לקבל ייעוץ מפי יועץ רישוי עסקים בשדרות שיעזור לכם להבין בשפה פשוטה וטבעית מה הדברים שחשוב לכם לדעת לפני הגעתה של הוועדה. מעבר לעובדה כי מדובר על הליך בירוקרטי לא פשוט בסופו של יום המטרה שלו היא לשמור על הבריאות של הלקוחות שלכם.

כך שאי עמידה בתנאים פירושה עבירה פלילית ויותר מכך, במידה רבה גם עבירה מוסרית. הרי בסופו של יום העסק שלכם נועד כדי להבטיח שהלקוחות שלכם ייהנו מהמוצרים שלכם ויצאו בריאים ושלמים בכל יום.

5/5 - (19 דירוגים)

ישנם עסקים כפי שנקבע בחוק שנדרשים להוציא רישיון עסק על מנת שיוכלו לעבוד בצורה מסודרות ולעמוד בתנאי תברואה ועוד

למאמר המלא היכנסו לאתר וקראו בעצמכם :)

אין מחיר אחיד להוצאת רישיון עסק. מכיוון שהמחיר נקבע בעזרת כמה פרמטרים, כגון גודל בית העסק, סוג העסק, דרישות מיוחדות ועוד. 

פירטנו על כך במאמר >> מוזמנים לקרוא באתר.

דילוג לתוכן