רועי ואסתי איפרגן אדריכלות

שינוי תב"ע

כל שינוי בקווי המתאר של המבנה, כולל מקרה של שינוי באחוזי הבנייה בבית פרטי, דורש קבלת אישור וגם שינוי תב"ע. אתם תישנו טוב יותר בלילה כאשר תדעו שהבנייה כולה חוקית ותואמת את התב"ע. בעלי בית פרטי ויש לכם צורך בתוספת בנייה – משרד האדריכלות של אסתי איפרגן היא הכתובת למענה מקצועי, מהיר, סבלני ומדויק.

מה זה תב"ע בכלל?

המונח תב"ע מתייחס למסמך שמעניק לקרקע תוקף חוקי. תכנית בניין עיר (תב"ע) היא זו שמעניקה לנו את הזכות לעשות שימוש בקרקע וקובעת אלו שימושים מותרים על פי חוק.

על מסמך התב"ע לכלול תכנון פיזי מפורט עם היבטים כלכליים, תרבותיים וחברתיים. שינוי תב"ע עולה על הפרק כאשר המפרט וההיתרים הקיימים אינם תואמים את הצרכים והציפיות של המשתמשים בקרקע.

החוק בישראל מסדיר ייעוד בעבור כל קרקע, גורם ממשלתי או עירוני מסדיר את השימושים בקרקע, משיב לבקשות השינוי ומפקח.

בקשת שינוי תב"ע
בקשת שינוי תב"ע

איך מגישים בקשת שינוי תב"ע?

הגשת בקשת שינוי תב"ע נקודתית נדרשת כאשר יש צורך בשינוי ההגדרות שנקבעו בעבור חלקת קרקע מסוימת. הליך שינוי ייעוד תב"ע יש להגיש בצורה מסודרת בליווי של בעל מקצוע.

בקשות שינוי מוגשות על ידי אדריכלים עם ניסיון רלוונטי. האדריכל עורך את הבקשה, מחזק את הטיעונים ומגיש את כל המסמכים הדרושים לבדיקה של הוועדה המקומית או המחוזית.

תהליך אישור תב"ע מושלם רק כאשר מתקבל אישור שנותן תוקף חוקי לשינויים המבוקשים. חשוב לציין שאישורי שינוי לתב"ע נקודתית אינם ניתנים בקלות, גורמים מקצועיים מבצעים בדיקות יסודיות טרם אישור או דחייה של הבקשה.

מה צריך לכלול בבקשת שינוי תב"ע?

חשוב לכם לקבל אישור מהיר לבקשת שינוי תב"ע? על הבקשה שנגיש לכלול את כל המסמכים הרלוונטיים עם דגש על אישור שמעיד שהתהליך אכן בר ביצוע.

ליווי של הגשת הבקשה והתהליך כולו עם אנשי מקצוע מהטובים בתחום מגדיל את הסיכויים לקבלת תשובה חיובית במהרה. ניסיון והיכרות עם אנשי המפתח בתחום מהווים יתרון, שימו לב לכך בבחירת אנשי המקצוע. בעבור פרויקטים של שינוי תב"ע קו בניין יש לבחור נכון במשרד אדריכלות עם ניסיון והתמחות רלוונטית.

הרכב של מסמך תב"ע

כל מסמך תב"ע חוקי כולל גם תשריט וגם תקנון. צפוי שמסמך התב"ע שלכם יכלול בנוסף גם נספחים בהתאם לנוהל מבא"ת (מבנה אחיד לתוכניות). התשריט ממפה את הקרקע, כולל נתוני מדידה, מציג את הנתונים בשטח ומגבה את בקשת השינוי.

התקנון הוא המסמך שמפרט את כל פרטי הבקשה כולל דיון וטיעונים מבוססים. ערכית מקצועית של בקשת שינוי ייעוד חיונית לקבלת תשובה חיובית מהירה במקרים של בתים פרטיים.

את כל המסמכים הדרושים לחיזוק והוכחת הטיעונים יש להגיש אל הוועדה. שימו לב, החוק קובע חובת פרסום פומבי של הבקשה במטרה לאפשר למתנגדים לשינוי להשמיע טיעונים.

הליך שינוי תב"ע
הליך שינוי תב"ע

סוגים של בקשות שינוי תב"ע

בקשות שינוי תב"ע נקודתית בסמכות מקומית מטופלות בוועדה המחוזית ועוסקות בתכניות מתאר מקומיות. המועצה הארצית לתכנון ובניה דנה בתכניות מתאר מחוזיות על פי שייכות מחוזית (יש חלוקה ל-6 מחוזות).

הממשלה היא הגורם שמאשר תכניות מתאר ארציות. בקשות שינוי ייעוד נקודתית עוסקות בעיקר בתוספות בנייה, הגדלת זכויות בנייה, ייעודים של קרקעות.

נציין שנית שאין מדובר בהליך פשוט שאתם יכולים לצלוח בעצמכם ללא ליווי צמוד של אדריכלים. בקשת שינוי לתב"ע מחייבת בקיאות בחוקי הבנייה האזוריים והארציים.

להשארת פרטים וקבלת הצעת מחיר לחצו כאן

איך מתחילים הליך שינוי תב"ע נקודתית לבית פרטי?

אם הגעתם למסקנה שיש צורך בשינוי הנתונים בתב"ע, הצעד הראשון יהיה פנייה אל גורם מקצועי מוסמך ומנוסה. הקפידו לוודא שבחרתם נכון באיש מקצוע עם ניסיון ספציפי בפרויקטים דומים.

את הבחירה נבסס על המלצות, הכשרה, ניסיון, תחום התמחות, מיקום, זמינות וגם מחירים. עם משרד אדריכלים לצידכם תבינו מה זה שינוי תב"ע, מדוע אתם נדרשים להגיש את הבקשה ותהיו מוכנים לכל תרחיש.

כמה זמן לוקח לקבלת אישור לשינוי תב"ע?

בקשות שינוי לתב"ע בעבור בתים פרטיים עוסקות בעיקר בקבלת היתר לתוספת בנייה כמו קומה חדשה, חנייה, מרפסת וכן הלאה. אלו הן בקשות פשוטות, כאשר מגישים נכון את הבקשה תשובה חיובית מתקבלת במהרה.

בקשות שינוי לייעוד קרקעות או שינוי בקווי המבנה נחשבות מסובכות יותר. הכנה מהירה של הבקשה וכל המסמכים הנלווים מזרזת את ההליך.

את הבקשה מגישים אל הוועדה הרלוונטית ומשם היא מועברת לבדיקה של מפקח מטעם הרשות, פרסום בעיתונות, דיון בוועדה. רק לאחר קבלת אישור מכל הגורמים התיקון מאושר ונוסח התב"ע מתעדכן.

כמה עולה שינוי תב"ע?
כמה עולה שינוי תב"ע

כמה עולה שינוי תב"ע? להלן המחירים

רוצים לדעת כמה עולה שינוי תב"ע? מחיר שינוי תב"ע נקודתית נע בין 40,000-85,000 ₪ בממוצע, המחיר הסופי נקבע על פי מורכבות העבודה עם דגש על צורך במדידות, מיפוי והכנת מסמכים.

כאשר מדובר בבקשות שינוי ייעוד תב"ע נקודתית שנחשבות לפשוטות (שינויים בתב"ע לבתים פרטיים) תשמחו לגלות שההליך אינו יקר או מסובך מאוד.

כאדריכלית מנוסה שמנהלת הליכים רבים בכל חודש אני ממליצה לבחור בקפידה אנשי מקצוע מנוסים, אמינים ואחראים. אל תוותרו על החלום לקומה נוספת בבית או חנייה רק בגלל חשש מבירוקרטיה ועלויות גבוהות.

להצעת מחיר מותאמת אישית - מלאו את הפרטים!

איך קוראים נכון מסמך תב"ע?

את התכנית שמתייחסת לנתוני המבנה שלכם תמצאו דרך רשות מקרקעי ישראל או אתר האינטרנט של הרשות המקומית. אפשר לקבל היום העתק של נוסח תב"ע מבלי לצאת מהבית!

כל שעליכם לעשות זה לבצע חיפוש מקוון באתר של רשות מקרקעי ישראל. את החיפוש מבצעים על פי מספר תכנית, גוש וחלקה, סטטוס, מקום ומטה.

הצלחתם לאתר את מסמך התב"ע שמתייחס לשטח שלכם? פנו בהקדם אל איש מקצוע לקבלת הסבר מפורט אודות כל המונחים המקצועיים. חוששים שיש טעות בתב"ע? התב"ע אינה הולמת את היקף הבנייה? צרו קשר עוד היום ונבצע בדיקה יסודית.

מתכננים שינויי שינוי ייעוד של מקרקעין או תוספת בנייה?

דרוש לכם ליווי מקצועי, מסור, אחראי ויעיל? כאן בדיוק אני נכנסת לתמונה עם צוות מנוסה, מענה מהיר, שירות אישי ומחירים נוחים. הנכם מוזמנים לפנות אל אסתי איפרגן לשירותי שינוי תב"ע עם התמחות בבתים פרטיים ונחלות, משקים וכדומה.

5/5 - (18 דירוגים)
דילוג לתוכן