אסתי איפרגן אדריכלות

תכנון אדריכלי

עקרונות תכנון אדריכלי יכולים לשנות את כל התמונה וחשוב להבין את זה. תכנון אדריכלי לבית פרטי פשוט יכול להשפיע על כל החלל ובסופו של יום לאפשר באופן הכי פשוט יצירה של מקום ממנו אפשר להתחיל תהליך אמיתי של עיצוב הבית.
שירותי תכנון אדריכלי

איך תכנון אדריכלי יכול לשנות הכל

תכנון אדריכלי האמון בידיו של אומן הוא מה שיאפשר לכם להיות בטוחים כי התהליך של הבניה הולך להיעשות בדיוק על פי הצרכים שלכם. אנחנו יודעים כי תהליך של בניה בכלל הוא תהליך לא פשוט בדרך כלל. זו הסיבה בגינה חייבים ללכת לתהליך של תכנון אדריכלי כדי שתוכלו באמת להיות רגועים ובטוחים שבסופו של יום הבית שיווצר הוא יהיה בית שעונה על הצרכים שלכם באופן מלא.

תכנון אדריכלי הוא ממש אבן מרכזית בכל מה שנוגע לעולם העיצוב. תכנון אדריכלי הוא למעשה המנגנון שעוזר לנו ליצור לכתחילה חלל בו אנחנו יכולים להכניס כל מה שנרצה באופן הכי טוב שאפשר. תכנון עיצובי הוא למעשה תהליך בו מתכננים את כל התהליך מההתחלה כדי שבסופו של יום, כאשר הדברים יבואו לכלל ביצוע הם יהיו הכי טובים שאפשר. תכנון אדריכלי הוא משהו שצריך להפקיד בידיים של אנשי מקצוע מעולים וכאן כמובן תמצאו הסבר מפורט שיעזור לכם לבחור נכון לאורך הדרך.

אזורי שירות עיקריים לתכנון אדריכלי:

 • תכנון אדריכלי בדרום
 • תכנון אדריכלי בשפלה

תכנון אדריכלי בידי מי שמוסמך לכך

אסתי איפרגן היא אדריכלית מנוסה העובדת בתחום כבר קרוב לחמש עשרה שנים. ביחד הובלתי אינספור משפחות ובעלי עסקים לתוצאות להן קיוו. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר בכל פלטפורמה ושביחד נמצא לכם את המענה הטוב ביותר שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

בין היתר משרדנו מתמחה בסוגים שונים של תכנון:

 • תכנון בתים קטנים
 • תכנון בתים מודרניים
 • תכנון בתים כפריים
 • תכנון בתים במגרשים צרים
 • תכנון אדריכלי בתים פרטיים
 • תכנון בתים פרטיים
 • תכנון בית פרטי
 • תכנון אדריכלות פנים
 • אדריכלות יוקרה
 • אדריכלות קלאסית
 • אדריכלות מודרנית
 • אדריכלות ירוקה
 • תכנון אדריכלי בית כנסת
 • תכנון אדריכלי לדירה
 • תכנון בתים פרטיים
 • תכנון בתים דו משפחתיים

 

תכנון אדריכלי לבית פרטי הוא נקודת הפתיחה לתהליך ארוך

תכנון אדריכלי לבית פרטי הוא לא תהליך שמתרחש בתוך מספר דקות ספורות. אנחנו מדברים בכל מקרה על תהליך ארוך שממש לוקח זמן. לכן חשוב כל כך לבצע את התהליך בצורה נכונה. שכן התפקיד של תכנון אדריכלי לדירה או תכנון אדריכלי לבית הוא להגיע לתוצאות הבאות:

תכנון אדריכלי צריך להביא לכדי יצירה של תכנית שתאושר בכל הוועדות הרלוונטיות

במדינת ישראל כדי לאשר תכנון אדריכלי צריך לעבור מסכת של ייסורים רגולטורים מול הוועדות השונות. תכנון אדריכלי הוא תהליך בו אנחנו למעשה מנסים ליצור תכנית איתה ניתן יהיה לגשת לכל וועדה ולקבל את אישורה לפני שיוצאים לשטח. הרבה פעמים מדובר על תהליך ארוך שכולל ריצות אל הוועדה וממנה. צריך במקרה הזה בעיקר לנשוך שפתיים ולנשום עמוק. גם אם זה לוקח זמן התהליך יהיה שווה בסופו של דבר.

אדריכלות תכנון בית כך שיתאים לצרכים שלכם

המטרה של תכנון אדריכלי הוא בראש ובראשונה ליצור קונסטרוקציה שתשתלב עם הצרכים המשתנים שלכם. אתם לא דומים לאף לקוח אחר ומתוקף כך גם הצרכים הייחודיים שלכם צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות. זה לא משנה אם מדובר כעת על תכנון בתים קטנים, תכנון בתים פרטיים, תכנון בתים מודרניים או תכנון בתים כפריים, בסופו של יום החלל אמור לשרת את הלקוח. זה גם הזמן שלכם להגיד את כל מה שאתם רוצים.

ביציאה לשטח, כשהדחפורים כבר נותנים את אותותיהם יותר מורכב לעשות שינויים שבמידה רבה ניתן לבצע כבר בשלבים מוקדמים יותר. היתרון הגדול של תכנון אדריכלי הוא שמדובר על הרגע בו אתם לא צריכים לחשוב על כלום. זה המקום שלכם פשוט להביא לידי ביטוי את כל הרעיונות שלכם, הטובים והרעים וזה גם המקום בו אתם יכולים להציף כל נושא יקר ללבכם.

אל תתביישו להגיד ממש את כל מה שאתם רוצים. רק אם תהיו מדויקים יהיה אפשר פשוט לעזור לכם ולהביא את התהליך של תכנון אדריכלי בדיוק למקום אליו אתם מכוונים בסופו של יום.

עקרונות התכנון האדריכלי הם להסתכל על התשתיות ולתת להן מענה שיתאימו לסביבה

תכנון אדריכלי הוא כמובן אירוע בו יש להתייחס אל הסביבה ולהבין היטב איך אפשר לתרגם את הצרכים המשתנים של כל לקוח למה שקורה מסביבו. לצורך העניין, לעיתים יש בעיה בתשתיות מסוימות בגלל המקום בו מחליטים להקים בית.

בתוך תהליך של תכנון אדריכלי צריך לתת גם לזה מקום. אולי זה לא המהלך הכי זוהר ואולי הוא כזה שדורש היכרות עם השטח ולא מעט ידע אבל מדובר על תהליך שהוא ממש הכרחי כדי להביא את התוצאה הטובה ביותר בסופו של דבר.

כמה זמן לוקח תכנון אדריכלי לבית פרטי?

כאמור הדיון הוא לא כמה זמן לוקח לבצע תכנון אדריכלי אלא צריך להבין כי התהליך הוא תהליך שלוקח זמן ושעבורו צריך לזכות בשורה של אישורים שלעיתים עלולים להוביל להמתנה מתישה. אין זה משנה אם מדובר על אדריכלות יוקרה, תכנון אדריכלי לבית כנסת או תכנון אדריכלי לבית פרטי, חשוב לזכור כי את התהליך של תכנון אדריכלי והגשתו לוועדות השונות יכול לעשות רק מי שמורשה לכך. בלי היתר מתאים ובלי אישור לבצע את העבודה הזו אתם לא יכולים לקבל סיוע מאיש מקצוע עבור תכנון אדריכלי. כדאי מאוד לשים לב לזה מהרגע הראשון כדי שלא תמצאו את עצמכם עומדים מול שוקת שבורה.

לכן שימו לב לאורך כל הדרך כי אתם לא הולכים נגד הרגולטור וכי אתם מזמינים תכנון אדריכלי ממי שבאמת יכול לתת לכם את המענה הזה באופן מלא בלי שום בעיה. שימו לב כי התהליך הוא כמובן מעט ארוך ולכן תמיד נכון לנשום עמוק רגע לפני שצוללים פנימה.

נסו ליהנות מהתהליך עד כמה שניתן

זה נכון שהרבה חלקים בתוך העולם של תכנון אדריכלי יכולים להיראות מהחוץ מעט 'משעממים'. הרי מי באמת רוצה למדוד זוויות ואת נקודות החיבור של מקומות שונים ברחבי הבית? אבל אחרי שרגע מורידים את כל האתגרים הטכניים, אם באמת נדבר על תכנון אדריכלי זה יהיה זמן מעולה להיזכר באמת הפשוטה כי המטרה של תכנון אדריכלות פנים כמו גם תכנון בית אדריכלי הוא להפוך את החיים שלכם טובים יותר.

לתת לכם את המענה הדרוש שיספק את הצרכים שלכם גם היום וגם בעתיד. לכן אולי יותר מתמיד חשוב לזכור את הדבר הזה וחשוב גם להגיד כי המטרה של תכנון אדריכלי הוא לעזור לכם. כך תמצאו את עצמכם יוצאים עם התוצאה הטובה ביותר, זו שכיוונתם אליה לכתחילה.

להצעת מחיר מותאמת אישית – מלאו את הפרטים!

שלבים שונים של תכנון אדריכלי

אז מה הם שלבי התכנון האדריכלי בדרך אל היעד הנכסף:

לשמוע מהלקוח בדיוק מה הוא מחפש

הרבה פעמים נרצה להבין מה בדיוק הלקוח מחפש בשני מישורים. הראשון הוא במישור הנפשי, כלומר, מה החלומות שהיו לו לגבי בית ואיך הוא רואה אותם באים לידי ביטוי בתוך המרחב החדש אותו אנחנו יוצרים כעת. המטרה השניה היא גם לברר מה לקוח מחפש במישור הפרקטי. כמה חדרים צריך ליצור, מי הדיירים שעתידים לגור בבית הזה, מה האלמנטים השונים שחשוב שיהיו כדי שהחיים יהיו נוחים יותר ועוד. כאמור, זה הזמן שלכם להציף כל נושא כדי שבסופו של יום תוכלו לקבל עליו את המענה המלא.

קבלת האישורים המתאימים

על כך הרחבנו ושוב נדגיש כי בלי אישור ובלי תוקף חוקי תמצאו את עצמכם בבעיה קשה מאוד ולכולם עדיף להימנע מכך.

היציאה לדרך אל שלבי הבניה

מדובר על הרגע הקשה ביותר בתוך התהליך משום שמדובר על הממשק של העבודה הקפדנית שנעשתה במשרד ביחד עם המציאות בשטח שתלך בדיוק לפי התוכנית מההתחלה ועד הסוף. חשוב מאוד לנשום עמוק ברגעים הללו ולהבין כי תכנון אדריכלי הוא משהו שכאמור לוקח זמן ושיש לכם לאורך כל הדרך עם מי להתייעץ. אל תבהלו, אתם בפירוש לא לבד עם כל הבלאגן.

מה המחיר עבור שירותי תכנון אדריכלי?

עלות תכנון אדריכלי הוא בדרך כלל תהיה בהתאם למורכבות של הפרויקט. חשוב לדעת את זה כי למעשה מעבר למסך המחשב לא נוכל לתת לכם את המענה השלם ולתת את כל המידע על כמה עולה תכנון אדריכלי. אבל אנחנו כן נגיד כי באופן כללי בכל תהליך של שיפוץ ושל בניה צריך לקחת בחשבון כי מסגרת התקציב היא לעולם מסגרת שמשתנה בעקבות העובדה כי המחיר הוא מחיר שנקבע בעיקרו כתוצאה מהרבה משתנים שמתרחשים כל הזמן.

לכן חשוב לשים סכום מסוים בצד שיהיה בהגדרה סכום המיועד לתיקון של טעויות. אם יתרחש משהו תדעו שיש לכם את הכסף לזה ואם לא יתרחש שום דבר תדעו כי אתם יכולים ליהנות מהכסף שנשאר ולערוך איתו את כל הפרטים הקטנים הללו שתמיד שומרים לסוף בתהליך של עיצוב בית מחדש.

אני מחכה לכם כאן ואתם מוזמנים עם כל שאלה

אם יש עוד מידע שחסר לכם, אני, אסתי איפרגן אשמח לעמוד לשירותכם ולעשות סדר בתוך הבלאגן. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים במלואו. אז אל תחכו, זה הזמן לדבר ולהתחיל את התהליך שלכם לעיצוב ותכנון בית חדש.

 

תכנון אדריכלי הינו תהליך חשוב ומקדים בדרך לבניית בית, שיפוץ, ועוד.

בעזרת תכנון נכון המתבצע בידי אדריכל תוכלו להגיע לתוצאה הרצויה עליה בדיוק חלמתם.

למאמר המלא היכנסו לאתר וקראו בעצמכם :)

אין מחיר אחיד לתכנון אדריכלי. מכיוון שהמחיר נקבע בעזרת כמה פרמטרים, כגון גודל הפרויקט, מיקום השטח ועוד. 

פירטנו על כך במאמר >> מוזמנים לקרוא באתר.

אסתי איפרגן
אסתי איפרגן

הינה בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים המספק מגוון שירותים מקצועיים בתחום, בעלת וותק של 15 שנים וניסיון רב במבחר פרויקטים.

תוכן עניינים
שירותים נוספים
צור קשר

צריכים שירותי תכנון אדריכלי? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5
מידע נוסף שיעניין אותך
אזורי שירות נוספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
דילוג לתוכן