רועי ואסתי איפרגן אדריכלות

אדריכלית

אני, אסתי איפרגן, במקצוע האדריכלות כבר כמעט חמש עשרה שנים, חיה ונושמת את התחום בכל יום מחדש. הייתי חלק מתהליך של תכנון ועיצוב בית פרטי אינספור פעמים במהלך עבודתי כמו גם הייתי חלק מפרויקטים מגוונים של תכנון מבני ציבור. בתור אדריכלית אני יודעת עד כמה המבנה והצורה שהוא בנוי יכול להשפיע באופן עמוק על החיים של הדיירים מתקיימים בתוכו.
אדריכלית

אדריכלית – כך תבחרו את המתאימה ביותר

אם אתם מחפשים אדריכלית מנוסה אני רוצה להזמין אתכם אל מאחורי הקלעים של העולם ממנו אני מגיעה. ביחד נבין מי זו אדריכלית מקצועית, מה היתרון בלהיות אדריכלית ומעצבת פנים גם יחד ואיך הסביבה בה אנו חיים יכולה להשפיע באופן עמוק על האופן בו אנחנו מרגישים בחיים הפרטיים שלנו ובחיי העבודה גם כן. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד זה הזמן שלכם לקרוא את המאמר הבא.

כמה פרטים חשובים על תכנון ובניה

עבודה של אדריכלית היא אמנם עבודה יצירתית הכוללת לא מעט פרטים ואת העונג להפוך מקום שומם למקום בו ניתן לחיות, לעבוד וליצור. אבל חשוב להגיד באותה הנשימה כי אדריכלית מנוסה היא קודם כל מי שעוזרת ללקוחות שלה לעבור את התהליך הדרוש כדי לקבל היתרי בניה. כך שאם אתם מעוניינים בכך אין כל ספק כי עליכם לבחור אדריכלית מצוינת שתיתן לכם את המענה במישור הזה.

מה היתרונות של אדריכלית ומעצבת פנים?

אדריכלית היא משהי שכמובן העבודה שלה משיקה עם עיצוב פנים אבל בואו נעשה סדר ונבין מה בכלל כוללת עבודה של אדריכלית. אדריכלית היא מי שהתפקיד שלה הוא לשרטט את קווי המתאר של הבית או הבניין. תכנון אדריכלי הוא תהליך בו בוחנים את התשתיות של המבנה, מחליטים איפה להציב את הקירות, מחליטים איך ליצור את החלל באופן כזה שיתאים לדיירים החדשים בדיוק ואין זה משנה כרגע האם מדובר על תכנון ועיצוב בית צמוד קרקע או שמא מדובר על תכנון אדריכלי לבית פרטי ומשרדים.

הרעיון הוא לבנות את הבסיס כדי שלתוכו נוכל ליצוק את התוכן בדמות עיצוב פנים למגורים או עיצוב חללים מסחריים. אדריכלית היא כאמור מי שעברה את ההכשרה המתאימה ומכירה את החומרים מהם ניתן ליצור את הבית באופן כזה שיישאר יציב וייתן את המענה הדרוש גם שנים קדימה.

אמנם אדריכלית היא מי שעוסקת בין היתר באומנות, אבל יותר חשוב מזה הוא כמובן הביטחון האישי שלכם. אם מדובר על אדריכלית שלא מכירה את חוקי הבניה היטב ולא מודעת לחשיבות העצומה שיש לבניה בטוחה הרי שמדובר על מי שלא יודעת לבצע את העבודה שלה היטב ויש להישמר ממנה בהחלט.

אזורי שירות עיקריים של אדריכלית:

אדריכלית קודם כל תקשיב לחלומות ולרצונות שלכם

תכנון בתים פרטיים או תכנון בתי יוקרה כמו גם אדריכלות מודרנית הם תהליכים הכוללים בחינה של הצרכים של בני המקום בין אם הם עובדים ובין אם הם דיירים מין השורה והתאמה של החלל לצרכים שלהם. התפקיד של אדריכלית הוא להחליט מה השטח שאנחנו מקציבים עבור כל חלל.

יש בתים בהם למשל ניצור חלל משותף גדול וחדרים קטנים יחסית אם מדובר על משפחה קטנה למשל או אם מדובר על משרד בו בעלי העסק מעוניינים ליצור אינטראקציה בין העובדים בחיי היום יום של המשרד. במקרים אחרים תפקיד של אדריכלית יוקרה למשל יהיה למצוא את הדרך לשלב בין החלק החיצוני של הבית השמור לאורחים ובין החדרים האינטימיים במטרה לאפשר לבעלי הבית להרגיש מצד אחד נוח ומהצד השני שיש להם מה להציג לראווה.

אין כל ספק כי גם תכנון בית פרטי וגם תכנון של מרכזי מסחר דורש יד יצירתית וניסיון שיאפשר לכל הנוגעים בדבר למצוא את הפתרונות היעילים והנוחים ביותר בכל פעם מחדש.

למה אדריכלות ועיצוב פנים הולכים יד ביד?

תפקיד של אדריכלית הוא בראש ובראשונה להסתכל על החלל, לעומת זאת כאשר מדובר על מעצבת פנים לבית קטן, עיצוב מסעדות או עיצוב משרדים העבודה של אותה אדריכלית נפגשת עם עולם העיצוב שכן עולם העיצוב הוא פשוט נשען באופן מובהק על הדרך בה נקבעו הקירות והתשתיות.

למשל, אם הסלון הוא סלון מלבני מוארך, אדריכלית יכולה להחליט שיהיה כזה מכל מיני סיבות, החל משאלות שנוגעות לתקציב וכלה בנושאים שקשורים להיתרי בניה ותשתיות. כאן התפקיד של מי שמעצבת את החלל הוא למצוא פתרונות באמצעות רהיטים שיאפשרו יצירה של סלון נעים ונוח למרות המגבלות.

אדריכלית אולי לא תבחר את הספה אבל היא כן תמיד תסתכל ותכיר בנקודות התורפה שאם לומר את האמת, נמצאות פשוט בכל בית ולא ניתן לחמוק מכך.

שאלת השאלות: האם אדריכלית או מעצבת פנים?

אם אתם מתלבטים האם לבחור אדריכלית או לבחור מעצבת פנים אנחנו נגיד שאין פשוט תשובה טובה. מהצד האחד אין כל ספק כי התפקיד של מעצבת פנים, בין אם מדובר על עיצוב פנים יוקרתי ובין אם מדובר על מעצבת פנים בכללי, תהפוך כל מרחב לכזה שנראה טוב יותר, מה שמנצל את התנאים בשטח ליצירה של מקום בו אתם מעוניינים לבלות.

אבל מהצד השני, אדריכלית נותנת לכם שירות שאתם לא יכולים למלא בו את החלל בעצמכם. אתם לא יכולים להגיד לעצמכם שזה לא נורא ולא להיעזר במי שמכונה אדריכלית משום שבלי האישור שלה לא תקבלו אישורי בניה ותמצאו את עצמכם בבעיה רצינית.

אדריכלית כאמור היא מי שהתפקיד שלה הוא בין היתר לעזור לכם לעבור את המנגנונים הלא פשוטים של המערכת הבירוקרטית הישראלית, ההמלצה שלנו היא פשוט לאפשר לה לעבור אתכם את המסע הזה כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

מה זו אדריכלות מודרנית?

כל אדריכלית מכירה את הסגנון הזה והיום עוד ועוד מבקשים מנשות מקצוע רבות, אדריכלית אחרי אדריכלית להבין מה זו אדריכלות מודרנית. מדובר על אדריכלות שיש בה שני גורמים מרכזיים שנתנו לה את שמה:

  1. מדובר על אדריכלות שנשענת על טרנדים ועל האופן בו הדברים נראים עכשיו מה שכמובן משתנה כל הזמן בעל פעם מחדש.
  2. אדריכלית שעוסקת ביצירה של אדריכלות מודרנית הרבה פעמים תכיר את המושגים החדשים שעוסקים בקיימות. כלומר באופן בו ניתן לבצע תכנון של פרויקט אדריכלי תוך שמירה מקסימלית על איכות הסביבה. החל מהחומרים שמהם מורכב הבית וכלה ביכולת של כל אדריכלית מובילה להכיר בנקודות התורפה שיש בכל בית ולטפל בהן.
  3. בין אם מדובר על יצירה של בית בו יש כמה כיווני אוויר מה שמוריד באופן דרמטי את הצריכה של מזגן, בין אם מדובר על השקעה נאותה בבחירה של כיוון החלונות כדי להכניס אור הביתה מצד אחד ולהוריד את הקרינה שנכנסת לבית מהצד השני כדי שוב, למנוע הדלקה מיותרת של אור או מזגן וכן הלאה.
 

להצעת מחיר מותאמת אישית – מלאו את הפרטים!

למה אדריכלית פרטית עדיפה על משרד אדריכלים?

אין כל ספק כי משרד אדריכלים בדרך כלל ייתן לכם בדיוק את מה שאתם מחפשים בלי יותר מדי בעיה. כאשר אתם פונים לשירות של משרד אדריכלים אתם לא תמצאו את עצמכם מתמודדים שוב ושוב עם חוק התכנון והבניה, לא תמצאו את עצמכם נאבקים למצוא אדריכלית שתעבוד אתכם ועוד.

אבל כאשר אתם מוצאים אדריכלית מנוסה שיכולה באמת לתת לכם את המענה שאתם מחפשים ככל הנראה הסבירות שתקבלו את המענה המלא באופן הטוב ביותר האפשרי הוא גבוה יותר. ככה זה כשמקבלים שירות פרטי ואישי, הסיכוי שתקבלו את המענה המלא מותאם בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם עולה באופן דרמטי.

כמה מילים על המחיר של אדריכלית פרטית

אדריכלית פרטית לוקחת סכום כסף שמאפשר לה ללוות אתכם לאורך התהליך. אסור לכם לשכוח כי מדובר על תהליך בו לא מדובר על מפגש אחד או שניים, זו גם לא עבודה שמתרחשת בין שמונה בבוקר לאחרי הצהריים, אדריכלית כמו גם מעצבת פנים לחללים קטנים עובדת לאורך הפרויקט מסביב לשעון וכל הזמן.

היא זמינה עבור כל הפרטים הקטנים, היא נמצאת כאן כדי להבטיח שהתוצאה שתתקבל תהיה הטובה ביותר, היא עוזרת לכם לתאם את כל מה שצריך מול הספקים על ידי זה שהיא נותנת לכם את הידע המקצועי הדרוש בזמינות גבוהה. שלא נדבר על ההכשרה שהיא תמיד ארוכה ומייגעת.

כך שגם אם נדמה כי אותה אדריכלית לוקחת הרבה כסף יחסית דעו לא רק שמדובר על הוצאה חד פעמית אלא שבסופו של יום אתם באמת מקבלים פשוט שירות מעולה בתמורה למחיר.

אם אתם מחפשים אדריכלית אני אשמח לעזור

אסתי איפרגן עובדת בתחום כבר לא מעט שנים ויודעת לעבוד עם מגוון האוכלוסייה ביצירה של בתים, בתי מגורים כמו גם בתי עסק באופן המקצועי והאיכותי ביותר שיש. אני מזמינה אתכם להיות איתי בקשר דרך אתר האינטרנט שלי ודרך מספר הטלפון כדי לקבל שירות מקצועי ואדיב בכל זמן.

שאלה מצוינת! עבודה של אדריכלית היא אמנם עבודה יצירתית הכוללת לא מעט פרטים ואת העונג להפוך מקום שומם למקום בו ניתן לחיות, לעבוד וליצור.

אם מעניין אתכם לדעת עוד על תפקידה של אדריכלית אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר ולקרוא את המאמר המלא >>

לפני שאתם רצים לבחור אדריכל/ית כדאי שתבחנו כמה דברים על מנת לדעת אם בעל המקצוע שלפניכם הוא זה שחיפשתם.

למאמר המלא היכנסו לאתר וקראו בעצמכם :)

דילוג לתוכן